logo berkom
+38 (067) 370-22-74

огненное лето

емне задимлене небо. Важко дихати. Агресивне сонце смажить все живе. Спотворене спекою повітря давно перестало бути прозорим. 

Ні, це не битва під Ватерлою 1815 року. Це літо 2010.

Остання подібна спека була за царювання Рюриків.

Через аномально високу мемпературу його прозвали вогняним. Особливо безжальною спека була в Росії та на сході Україні. Це пекло по тривалості і ступенях наслідків не мало аналогів в Європі за останні 1000 років (з часів правління династії Рюриків в Київській Русі). Причиною такого літа, був так званий "блокуючий антициклон". Він заблокував голови людей і їх нормальне життя на два з половиною довгих нестерпних літніх місяці.

Всі кинулися купувати вентилятори та кондиціонери. Попит породжує пропозицію. Системи вентиляції і все, що мало відношення до охолодження повітря в приміщеннях (повітропроводи, вентиляційні решітки, відводи для кондиціонерів та інші комплектуючі) піднялося в ціні. Цього літа кондиціонер став найбажанішим, найнеобхіднішим, найзатребуванішим. Одним словом, цього літа він став золотим.

Середня температура повітря +40. Число смертей людей та тварин збільшилося в 2 рази. Все це супроводжувала складна екологічна ситуація. Концентрація забруднення перевищувала допустимі норми. Якби тільки можна було поставити над містами гігантських розмірів вентиляційний зонт.....

Ціни на кондиціонери та вентилятори виросли неймовірно. Критерієм підвищення цін літом 2010 служив височенний попит, нахабність продавців та безвихідь людей, котрі опинилися в пекельній пастці. Але продавці не змогли задовольнити потреби людей в прохолоді. В цьому році реально було продати набагато більше кондиціонерів, але ніхто не завіз додаткового обладнання.

У магазинах тоді закінчилися не лише кондиціонери, але й банальні вентилятори. Замовлений в липні кондиціонер можна було отримати і встановити не раніше жовтня.

От такою була Росія 2010: неймовірна спека і шалена потреба в прохолоді. 2011 та 2012 рік характеризувалися менш спекотним літом, але більшим попитом обладнання, що дає відчуття прохолоди та захисту від спеки. Кондиціонери та вентилятори почали активно скуповувати вже на початку квітня. За статистикою, в Росії в 2010 році було продано 1 850 000 кондиціонерів, в 2011 - 2 880 000, а в 2012 - більше ніж 2 000 000.

Контакты

г. Львов, ул. Конюшинная, 2-Б
+38 (067) 370-22-74
office@berkom.lviv.ua
Директор
Бухгалтер